Jak dobrać perfumy

Nie od dziś wiadomo, że znalezienie odpowiednich dla siebie perfum to problem nie lada. Istnieję setki poradników i sposobów, z których można dowiedzieć się o dopasowywaniu zapachu do osobowości, wyglądu, temperamentu czy pory roku. Z pewnością zawierają one cenne rady, ale nie uwzględniają jednej, bardzo istotnej rzeczy.

Perfumy, które dla siebie wybierzemy, muszą idealnie współgrać z całą naszą osobą. Zapach musi być tak dobrany, żeby stał się integralną częścią osoby noszącej go. Dobranie właściwej nuty jest wprawdzie zadaniem niełatwym, ale nie niemożliwym.

e-perfumy.sklep.pl

Przede wszystkim należy testować nowe zapachy „na sobie”, czyli ponosić je przez kilka godzin zwracając uwagę, czy z daną nutą czujemy się dobrze. Dobre sklepy z perfumami, aby zachęcić do ponownego zakupu wykorzystują próbki. Dzięki nim możemy zapoznać się z zapachem bez większych kosztów..
Kolejną ważną sprawą jest tzw. umiar w wąchaniu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nasz nos „męczy się” i po kolejnych bodźcach zapachowych może nas zwodzić. Przyjmuje się, że nie wolno testować więcej niż 3 zapachów w jednej sesji.

Dodaj komentarz